סיוע מוקדם לילדים עם עיכובים התפתחותיים: זרעים של הצלחה

גן ילדים

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

כותבת המאמר רוחמה דהן

סיוע מוקדם הוא כמו זריעת זרעים באביב. ככל שנטמין את הזרעים מוקדם יותר באדמה הפורייה, כך נקצור תוצאות משמעותיות יותר. המחקרים מוכיחים: התערבות במועד מוקדם יכולה לשנות את מסלול החיים של ילדים עם עיכובים התפתחותיים.

אבל בארצנו, שדה הסיוע המוקדם עדיין שומם למדי. הורים רבים נאלצים לחכות זמן רב לאבחון, לנדוד בין שירותים מפוצלים, להיאבק על זכויות בסיסיות. ובינתיים, הזמן היקר חולף ולוקח עימו הזדמנויות יקרות מפז.

גן ילדים

הגיע הזמן לחולל שינוי. להגביר את המודעות, כבר מחדר הרופאים ועד למסדרונות הממשל. לזרז תהליכי אבחון, ליצור מערך שירותים אינטגרטיבי, להציע למשפחות ליווי ותמיכה לאורך כל הדרך. ובעיקר – לשתף את ההורים כשותפים מלאים בתהליך, ולא כצופים מן הצד.

נכון, סיוע מוקדם אינו קסם. אבל הוא יכול לחולל קסמים. למתן את הקשיים, למנוע הסתבכויות נוספות, לפתוח אפשרויות חדשות. הוא מעניק להורים את הידע והכלים הנחוצים כדי להיות נווטים טובים יותר בהתפתחות ילדם.

אז בואו נשקיע בסיוע מוקדם. נזרע את הזרעים בזמן, נטפח אותם ברגישות ובמקצועיות. כי כל זרע כזה טומן בחובו עולם שלם – עולמו של ילד. ואין לנו זכות לבזבז אפילו רגע אחד מהפוטנציאל האינסופי הזה.

 

לקבלת הצעת מחיר שלא תוכלו לסרב צרו איתנו קשר

הפורטל המקיף ביותר עם כל המידע, ההמלצות והטיפים שבנושא לימודים בישראל! התחילו ללמוד ולהנות ממידע ומאמרים מעניינים ומקצועיים.

אז מה היה לנו בכתבה:

ליצירת קשר מוזמנים להשאיר פרטים
DEVOPS

קורס DevOps – צעד חשוב למען הקריירה הבאה שלך

DevOps הוא שילוב של שני מילים: "Development" (פיתוח) ו-"Operations" (תפעול). מדובר בתפקיד שמטרתו לאזרח בין צוות הפיתוח לצוות התפעול, כדי להביא לשלמות ולחלקות בתהליך של פיתוח אפליקציות ושירותים דיגיטליים. המטרה היא לאפשר עבודה חלקה בין שלבי הפיתוח השונים, מהתכנון ועד לשימוש הסופי.

לקריאת המאמר »

צרו איתנו קשר